11 Грудня 2016 @ 10:42
Природний камінь

Природний камінь

Природний (натуральний) камінь — тверда гірська порода чи мінерал природного походження (крім металів і піску). Природні камені широко застосовуються в будівництві. Найбільш поширені види гірських порід і мінералів, які використовуються у формі оздоблювальних і будівельних каменів:

Граніт — натуральний камінь, матеріал магматичного походження, що складається з кварцу, слюди, калієвого польового шпату, плагіоклазу. Це одна з найбільш щільних, твердих, міцних порід. Часто використовується у вигляді облицювального матеріалу в будівництві. Граніт володіє багатою колірною гамою. Цей матеріал може бути червоним, червоно-рожевим, бордово-червоним, рожевим, сіро-зеленим, сірим, коричнево-червоний, чорно-зеленим зі світлими вкрапленнями.

Мармур – метаморфічна гірська порода, що складається з кальциту, домішок органічних сполук та інших мінералів. Мармур вважається елітним і популярним матеріалом серед природних каменів. Його забарвлення залежить від домішок, що містяться в складі.

Вапняк — натуральний камінь осадового походження. Складається переважно з кальциту (карбонату кальцію). Вапняк вважається поширеної осадової породою. Він широко використовується в будівництві, а його дрібнозернисті різновиди застосовують при виготовленні скульптур. Вапняк позбавлений блиску. Зазвичай він має світло-сірий, білий, жовтуватий, блакитний або рожевий відтінок. Однак деякі поклади вапняку мають темний (іноді майже чорний) колір. Відтінок каменю залежить від складу домішок.

Піщаник — природний матеріал осадового походження, в основному, складається з частинок кварцу. Пісковики утворюються при руйнуванні гірських порід. Їх уламки переносяться вітром або водою, відкладаються і цементуються. У колірній гамі пісковику переважають жовті, жовто-коричневі, сіро-зелені, сірі природні відтінки.

Кварцит — натуральний камінь, що відноситься до метаморфічним гірським породам, які в основному складаються із слюди і кварцу. Його колірна гамма включає жовто-коричневі і сіро-зелені природні відтінки, які мають сріблясті вкраплення слюди.

Кварцито-піщаник — природний моноліт, камінь осадового походження. Його породоутворюючим мінералом є кварц. Колірна гамма кварцито-пісковика має бежеві, сірі, жовті природні відтінки часто з вираженим малюнком.

Порфір — натуральний камінь, що відноситься до дрібнокристаличних магматичних гірських порід. Він складається з великих кристалів кварцу. Його колірна гамма включає коричневі, темно-червоні природні відтінки з вкрапленнями чорного кольору.

Сланець — узагальнена назва різних гірських порід, що мають паралельну шаруватість і здатність розщеплюватися на окремі пластинки. Цей вид природного каменю може бути сірим, темно-зеленим, жовтим, коричневим, червоним і т. д.

Доломіт — натуральний камінь, що має осадове походження. Він цілком складається з мінералу доломіту. В його колірну гаму входять жовті, рожеві природні відтінки.

Онікс – волокниста різновид кварцу, популярний декоративно-виробний камінь. Домішки в його складі створюють пофарбовані плоскопаралельні шари. У онікса незвичайне забарвлення, а тонкі, красиві смужки надають цьому каменю красу і привабливість.

Натуральний камінь з найдавніших часів використовується людьми для будівництва мостів, будинків, облицювання фасадів. Природний камінь вигідно відрізняється міцністю, довговічністю і красою. За рахунок цих властивостей, він може стати прикрасою будь- яких храмів, палаців, звичайних будинків.

Різні народи шанували каміння та використовували їх як знаряддя духовного впливу. Вони вважали природні камені осередком особливої сили і енергії, яка покликана захистити людей.

Ви вже зробили свій вибір?

Відгуків нема

Коментарів нема.

Залишить свій відгук

Имя Повідомлення
E-mail (обовязково)
Сайт